in

Czy kawy zbożowe i ziołowe mogą zastąpić kawę naturalną

Jednym z pierwszych zapachów, który pamiętam z dzieciństwa jest zapach świeżo zaparzonej kawy naturalnej. Zakochałem się w tym zapachu i tak jest do dnia dzisiejszego. Ze względów zdrowotnych nie jest wskazane, abym pił kawę naturalną. Od dzieciństwa piłem kawy zbożowe. W tym tekście chcę odpowiedzieć na pytanie, czy kawy takie mogą być zamiennikiem dla kawy naturalnej.

Kawy zbożowe i ziołowe godne polecenia

Do bardzo dobrych kaw zbożowych zalicza się kawa orkiszowa. Orkisz jest zbożem pochodzącym od pszenicy. Ten rodzaj kawy ma korzystny wpływ na układ trawienny. Mogą ją pić osoby chorujące na żołądek. Kawa po zaparzeniu wydziela delikatny zbożowy zapach. Smak kawy jest delikatny, nie jest gorzka i można bez problemu pić ją bez cukru.

Kawą ziołową godną polecenia jest kawa z topinamburu. Topinambur jest rośliną, która:
• korzystnie wpływa na obniżenie poziomu glukozy we krwi,
• przydatna jest w przypadku problemów z sercem,
• ma właściwości wspomagające odchudzanie.

Picie kawy z tej rośliny jest bardzo pożyteczne. Kawa ma bardziej wyrazisty zapach od orkiszowej i jest ostrzejsza w smaku. Wyraźnie wyczuwalna jest gorycz.

Warto też sięgnąć po kawę żołędziówkę. Jak sama nazwa wskazuje, jest to kawa z żołędzi. Wywiera pozytywny wpływ na takie organy jak:
• żołądek,
• wątroba,
• śledziona.

Tak jak kawa z topinamburu, kawa żołędziowa jest wykorzystywana w odchudzaniu. Gdy pijemy żołędziówkę przed jedzeniem, likwidujemy poczucie głodu.
Kawa jest najostrzejszą z trzech opisywanych. Ma zdecydowany zapach i smak. Lepiej ją trochę osłodzić. Jeśli nie preferujesz tradycyjnego cukru, skorzystaj z cukru z palmy kokosowej.

Kawa zbożowa i ziołowa – udany substytut kawy naturalnej

Kawy zbożowe i ziołowe mogą być zdrowym i przyjemnym w smaku substytutem kawy naturalnej. Osobiście polecam kawy zbożowe i ziołowe w wersji sypanej, nierozpuszczalnej. Mają one opisywane właściwości.

Można taką kawę przyrządzić w odpowiadający nam sposób dodając mleko lub syrop smakowy. Z pewnością przekonacie się do tego rodzaju kawy. Warto dać sobie trochę czasu na przyzwyczajenie do innych walorów smakowych. Gdy dodamy wartości zdrowotne takiego rozwiązania, bez wątpienia sięgniemy po kawę zbożową i ziołową z pozytywnym nastawieniem.

Wejdź na www.cafesilesia.pl i zapoznaj się z szerokim wyborem kaw i akcesoriów do parzenia kawy

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Rekordowe wynagrodzenie za rolę w serialu TVN! Ile zarobi Magdalena Boczarska?

Rekordowe wynagrodzenie za rolę w serialu TVN! Ile zarobi Magdalena Boczarska?

Basia się zakocha? Kto zastąpi Lucjana? [CO SIĘ WYDARZY?]

Basia się zakocha? Kto zastąpi Lucjana? [CO SIĘ WYDARZY?]