in

Czym jest odzież kompresyjna?

 

Wszyscy wiemy, że sport to zdrowie. W zasadzie istnieje niewielkie grono osób, które trzeba do tego przekonywać. Jednakże wiadomym jest również, że ze sportem nierozerwalnie łączą się wszelkiego rodzaju urazy i kontuzje. Nic więc dziwnego, że pojawia się coraz więcej środków i metod, które mają im zapobiegać bądź łagodzić ich skutki. W ostatnim czasie coraz większe zainteresowanie zyskuje zatem ubranie kompresyjne, dostępne na przykład w sklepie Yellow Sport.

Jak działa ubranie kompresyjne?

Początkowo ubranie kompresyjne przeznaczone było do celów medycznych i stosowane głownie w przypadku problemów z krążeniem żylnym,  niewydolnością układu limfatycznego lub po zabiegach operacyjnych. Z czasem jednak zalety tej odzieży docenili także  sportowcy, którzy zwrócili uwagę na działanie kompresji. Dzięki niej bowiem zmniejsza się przestrzeń, w której mógłby się tworzyć obrzęk po wysiłku jak również poprawia się przepływ krwi, która może efektywniej usuwać produkty uboczne i metabolity mięśni. Ponadto ubranie kompresyjne dostępne w sklepie Yellow Sport minimalizuje ryzyko urazów spowodowanych ,„niedogrzaniem” mięśni.

 

Na co zwrócić uwagę wybierając ubranie kompresyjne?

Przede wszystkim, co nikogo nie zdziwi, należy zwrócić szczególną uwagę na jakość odzieży. Tutaj znaczenie ma właściwy stopień kompresji. Zbyt mały nie będzie bowiem spełniał oczekiwań i zwyczajnie nie będziemy zadowoleni z produktu. Z kolei ubranie kompresyjne o zbyt dużym poziomie kompresji uniemożliwi nam swobodny ruch. Kolejnym ważnym aspektem jest dopasowanie odpowiedniego rozmiaru. Należy zatem zmierzyć dokładnie obwód (podudzia czy nadgarstka) i do niego dobrać ubranie kompresyjne. Jeśli spotkamy się z sytuacją, że wymiary obwodu będą na granicy dwóch rozmiarów, przed zakupem warto zasięgnąć opinii producenta.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Wendzikowska w kozakach za 500 dolarów pomyka do Porsche

Wendzikowska w kozakach za 500 dolarów pomyka do Porsche

Celebryci walczą o dziki i apelują do premiera Morawieckiego: Powstrzymajmy bezsensowną rzeź!

Celebryci walczą o dziki i apelują do premiera Morawieckiego: Powstrzymajmy bezsensowną rzeź!