in

Czym zajmuje się tłumacz przysięgły?

Osoby, które chcą przetłumaczyć na język obcy dokumenty albo pisma urzędowe powinny skorzystać z usług tłumacza przysięgłego. Jakie uprawnienia posiada osoba z takim tytułem? Sprawdź!

Tłumaczenia specjalistyczne

Tłumacz przysięgły to osoba uprawniona do wykonywania przekładów dokumentów oraz uwierzytelniania ich odpisów. Tłumacz przysięgły bierze pełną odpowiedzialność za ewentualne błędy zawarte w tłumaczeniu. Każdy dokument przetłumaczony przez osobę z takimi uprawnieniami opatrzony powinien być pieczęcią, podpisem oraz danymi osobowymi tłumacza. Profesja tłumacza przysięgłego jest w pewnym sensie zawodem elitarnym, dostępnym tylko dla osób o wysokich kwalifikacjach potwierdzonych egzaminem państwowym. Uprawnienia do uprawiania zawodu nadawane są przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Kiedy należy skorzystać z usług tłumacza przysięgłego?

Nawiązanie współpracy z tłumaczem przysięgłym będzie niezbędne w przypadku konieczności przełożenia na język obcy lub ojczysty aktów prawnych (akty małżeństwa, zgonu, akty urodzenia), oficjalnych umów, dokumentów notarialnych, świadectw i tym podobnych.

Zapoznaj się z kompleksową ofertą biura tłumaczeń Verbo http://verbo.com.pl

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Joanna Kulig urodzi dziecko w sekcie Toma Cruise’a? [prasówka]

Joanna Kulig urodzi dziecko w sekcie Toma Cruise’a? [prasówka]

Klaudia Halejcio urządza sypialnię. Uwagę zwracają dziwaczne lampy z… małpami! „Przerażające”

Klaudia Halejcio urządza sypialnię. Uwagę zwracają dziwaczne lampy z… małpami! „Przerażające”