in

Dywan dla alergika

 

Jeśli nie mamy problemów z alergią, to każdy dywan, jaki oferuje sklep  Carpetoutlet będzie odpowiedni. Przy wyborze kierujemy się wówczas stylistyką, kształtem, kolorem i rozmiarem kobierca. Jednak, gdy ktoś z lokatorów ma problemy zdrowotne związane z alergią, to rozpoczyna się problem. Ponad design należy wówczas  stawiać zdrowie. Wiele osób zatem twierdzi, że osoby z alergią na kurz czy roztocza powinni unikać wszelkich tekstyliów w swoich mieszkaniach. Zamiast firanek i zasłon montować w oknach żaluzje, a podłogi pozostawić puste. Nic bardziej mylnego!

O czym należy pamiętać?

Podczas wyboru dywanu przez alergika istotne są trzy zmienne – materiał, wysokość runa i sposób wykonania. Najbezpieczniejsze są dywany z tworzyw syntetycznych (sztucznych). Dla astmatyków oraz osób uczulonych na pyłki kwiatów i traw czy na roztocza bezwzględnie  zakazane są modele z naturalnej wełny i jedwabiu. Odpowiednie będą za to te, z domieszką bawełny. Ważne, aby ich włosie było krótkie i tkane raczej metodą na płasko.

 

Jaki model jest najlepszy?

Śledząc ofertę na www.carpetoutlet.pl warto skupić się na dywanach z wiskozy, które wyglądają bardzo elegancko, gdyż do złudzenia przypominają modele utkane z jedwabiu. Są odporne na zabrudzenia i posiadają właściwości antystatyczne. Kolejną propozycją są dywany z poliestru i polipropylenu. Wykazują one właściwości antystatyczne, stąd też nie przyciągają kurzu, nie gromadzi się w nich brud, a co za tym idzie są łatwe w czyszczeniu. Są również odporne na mole i grzyby. Z kolei dywany bawełniane to jedyne dywany naturalne spośród modeli polecanych alergikom. Podobnie jak tworzywa sztuczne są antystatyczne oraz łatwe w pielęgnacji i czyszczeniu. Jako, że są bardzo lekkie, w większości można prać je w pralce.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Małgorzata Socha wybrała oryginalne imię dla dziecka! Przebiła Marinę?

Małgorzata Socha wybrała oryginalne imię dla dziecka! Przebiła Marinę?

Lucyna Malec na przestrzeni lat. Prywatne życie aktorki znanej z seriali komediowych nie jest usłane różami [GALERIA]

Lucyna Malec na przestrzeni lat. Prywatne życie aktorki znanej z seriali komediowych nie jest usłane różami [GALERIA]