Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
02-03-2013, 12:17, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-03-2013, 21:21 przez Istari.)
Post: #1
Bestseller  J.R.R. Tolkien
Witajcie!

Moja fascynacja światem stworzonym przez J.R.R. Tolkiena rozpoczęła się 18 lat temu. a więc osiągnąłem w tym temacie pełnoletność. Oczko Zacząłem od Hobbita, następnie pochłonąłem Władcę Pierścieni by potem z kolei przejść do Silmarilionu etc. Raz w roku czytam jego książki. co roku odkrywam ich piękno na nowo i wyszukuję informacje które wcześniej mi umknęły.

Wszystkim wam polecam odkrywanie Twórczości Tolkiena. Jak już raz się w niej rozkochacie, ta miłość pozostanie w Was do końca życia Uśmiech


[Obrazek: tolkien_photo_c.jpg]
[Obrazek: 427px-tolkien_signature.jpg]


J.R.R. Tolkien 1892 - 1973

Biografia w skrócie:

John Ronald Reuel Tolkien, urodzony 3 stycznia 1892 roku, zmarły 2 września 1973, angielski pisarz, poeta, filolog, profesor uniwersytecki. Tolkien jest uznawany za klasyka literatury fantasy. Stworzył niezwykle rozbudowany, zamieszkiwany przez hobbitów, elfów, krasnoludy i inne fantastyczne istoty mityczny świat Śródziemia. To właśnie tam rozgrywają się akcje niemal wszystkich książek Tolkiena, z których najważniejsze to: „Władca pierścieni” (1954), „Hobbit” (1937) czy monumentalny, ukończony dopiero przez syna pisarza „Silmarillon” (1977), będący swego rodzaju mitologią Śródziemia. Tolkien urodził się w Wolnym Państwie Oranii (dzisiejsze RPA) w rodzinie brytyjskich notabli.
W wieku 3 lat, wraz z matką i bratem, przeniósł się do Birmingham w Anglii. Od wczesnej młodości przejawiał zainteresowania filologiczne, fascynowały go najstarsze zabytki języka angielskiego, historie mitologiczne, legendy. Studiował w Oksfordzie, pisywał wówczas wiersze, wtedy zaczął również tworzyć mitologię krainy Śródziemia. Po ukończeniu studiów pomagał przy opracowaniu słownika języka angielskiego, wkrótce podjął też pracę w charakterze wykładowcy uniwersyteckiego, którą kontynuował niemal do końca swego życia. Równocześnie coraz intensywniej pracował nad własnymi utworami rozgrywającymi się w świecie Śródziemia.
Tolkien zmarł w wieku 81 lat, wiele z jego tekstów zostało wydanych dopiero po jego śmierci. Najbardziej znana adaptacja filmowa dzieła Tolkiena to wyprodukowany z epickim rozmachem „Władca pierścieni” w reżyserii Petera Jacksona.

[Obrazek: 21570_original.gif]

Odnośnik do obszernej biografii J.R.R. Tolkiena:
Nie możesz zobaczyć odnośnika jako gość. Zarejestruj się lub zaloguj, żeby zobaczyć odnośnik.

Życzę przyjemnej lektury!
Istari
Szukaj
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2013, 21:56,
Post: #2
RE: J.R.R. Tolkien
Ja interesuję się pismami (sam mam własne Duży uśmiech), więc tolkiena znam raczej od strony Tengwaru.
Szukaj
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2013, 22:03,
Post: #3
RE: J.R.R. Tolkien
No proszę Uśmiech Jesteś kolejną osobą na forum, która zna Tolkiena Uśmiech Miło! Uśmiech
Szukaj
Odpowiedz cytując ten post
03-03-2013, 19:44,
Post: #4
RE: J.R.R. Tolkien
widzę, że to forum nie ogranicza się tylko do SimCity Uśmiech i bardzo mnie to cieszy Uśmiech zwłaszcza kiedy widzę wątek o J.R.R Tolkienie Uśmiech
Szukaj
Odpowiedz cytując ten post
01-11-2017, 12:57,
Post: #5
RE: J.R.R. Tolkien
Mistrz nad mistrzami, co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości
Nie możesz zobaczyć odnośnika jako gość. Zarejestruj się lub zaloguj, żeby zobaczyć odnośnik.
Szukaj
Odpowiedz cytując ten post


Skocz do:

Polskie tłumaczenie © 2007-2017 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, Theme designed by Damion of Audentio Design modifided by Kamellot
Copryight © 2013 | SimCity - Forum dyskusyjne