in

Wrzosy – krzewy zwiastujące jesień

Jesień to czas kwitnących wrzosów. Ich kwiaty mają piękne kolory (jasnoróżowe, intensywnie fioletowe, czerwone lub białe), kwitną bardzo obficie i długo. W ogrodzie najładniej wyglądają posadzone w dużej grupie. Z powodzeniem można je uprawiać na skarpach czy w ogrodach skalnych. Doskonale też prezentują się w doniczkach i pojemnikach, tworząc piękne jesienne aranżacje.

Uprawa wrzosów

Wrzosy, dostępne na przykład na www.gardenowo.pl dorastają do 15-60 cm wysokości i tworzą kształtne kępy. Mają zimozielone liście, czasem po pierwszych mrozach zmieniają barwę na intensywnie rudą, czerwoną lub brązową, ale wiosną powracają do pierwotnego koloru. Rozwijają się od sierpnia do października. Wrzosy wymagają ziemi próchnicznej, przepuszczalnej i dość żyznej o kwaśnym odczynie. Nie lubią miejsc podmokłych. Stanowisko, na którym rosną, powinno być słoneczne i osłonięte od silnego wiatru. Rośliny, oferowane między innymi przez Gardenowo, sadzi się w odległości 20-30 cm, a następnie ściółkuje rabatę korą, co zapobiega parowaniu wody z podłoża i chroni przed mrozem.

Jak pielęgnować wrzosy?

Wiosną dobrze jest zastosować wieloskładnikowy nawóz mineralny, najlepiej specjalny dla roślin wrzosowatych. Rozrzuca się go między roślinami, a następnie wpłukuje w podłoże delikatnym strumieniem wody. By wrzosy obficie kwitły, bardzo ważne jest przycinanie pędów, nieco poniżej miejsca, z którego w poprzednim roku wyrastały kwiaty. Zabieg ten wykonuje się w kwietniu. Z kolei latem należy pamiętać o podlewaniu, gdyż rośliny te płytko się korzenią, więc mogą korzystać tylko z wody zgromadzonej w wierzchniej warstwie gleby. Jesienią należy natomiast pamiętać o zabezpieczeniu ich przed mrozem iglastymi gałęziami albo włókniną ogrodniczą.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Zeberka.pl Modny makijaż na sezon wiosna-lato 2019. Najciekawsze trendy prosto z wybiegów

Zeberka.pl Modny makijaż na sezon wiosna-lato 2019. Najciekawsze trendy prosto z wybiegów

Operowa „Pszczółka Maja” i zachwycająca Kasia Grzesiek! Co się wydarzyło? Kto powalił jurorów? [WIDEO+ZDJĘCIA]

Operowa „Pszczółka Maja” i zachwycająca Kasia Grzesiek! Co się wydarzyło? Kto powalił jurorów? [WIDEO+ZDJĘCIA]